• Wpisów:552
 • Średnio co: 3 dni
 • Ostatni wpis:3 lata temu, 10:55
 • Licznik odwiedzin:35 815 / 2098 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Po 11 godzinach na uczelni, wróciłam i ćwiczyłam!

A było tak:

-Skalpel II przy użyciu krzesłaA teraz czas na odpoczynek

A.
 

 
W sobotę 9 marca udajemy się do Lidla a tam:
Ja mam popatrzę na spodenki i buty do biegania. A wy na coś się skusicie?

A.
 • awatar Nikaxx: spodnie na 100%
 • awatar Fit.Live.: @Ready to be skinny: Wiele innych sklepów oferuje ciekawe buty do biegania w rozmiarach 35/36. Wystarczy poszukać ;)
 • awatar Fit.Live.: @Ready to be skinny: nie do końca wierzyłabym, że ten pan ma takie nogi. Dość często rzeczywistość mija się z tym co widzimy w gazetkach.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Dziś pomysł na ćwiczenia mięśni brzucha. Zestaw 7 minutowy


Kto próbuje?

A.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Wizytówką trenerki Tracy Anderson, są sylwetki Madonny, Gwyneth Paltrow czy Victorii Beckham.


- Bieganie czy jazda na rowerze pozwalają spalić kalorie, jednak nie pomagają wyrzeźbić mięśni czy wymodelować kłopotliwych partii ciała - przyznaje Tracy Anderson.

- W moim treningu ćwiczenia zmieniają się średnio co 10 dni i są ściśle przystosowane do potrzeb i typu sylwetki. W trakcie ćwiczeń zwracam szczególną uwagę na każdy najmniejszy mięsień, często podczas ogólnego treningu są one pomijane - wyjaśnia trenerka. - Ci, którzy nie są w stanie poświęcić 45 minut na intensywny trenig kardio, nie dotrą do punktu, w którym ich ciało zacznie skutecznie spalać tkankę tłuszczową - dodaje.

A teraz kilka jej ćwiczeń:


Co wy na to?

A.
 

 
Dziś było tak:

* Skalpel II przy użyciu krzesła
* 15 minut twistera


A wam jak dziś poszło?

A.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Maffion już się chwalę co dziś ćwiczyłam

A więc dziś było tak:

-Skalpel II przy użyciu krzesła
-15 minut twistera


A wam jak dziś poszło?

A.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Kilka motywujących słów
 • awatar Maffion: O akurat na jutro przydadzą mi się takie motywację ^^ Chwal się jak ci dziś poszło z ćwiczeniami! :)
 • awatar welcome in my life.: mega blog ;* + wbij i zostaw ślad :) :*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Zestaw na dziś to:

-Skalpel II przy użyciu krzesła
-20 minut twistera
-Ewka seria z gwiazdami część z Karoliną

I na koniec:


A wy co dziś ćwiczyłyście?

Buziaki
A.
 • awatar Fit.Live.: @Maffion: http://www.youtube.com/watch?v=5sctqjrVEfA o ten zestaw Ci chodzi? Ćwiczyłam go zaraz po tym jak kupiłam tą płytę, podobało mi się. Ale przez moje problemy z kolanem nie zawsze mogę go wykonywać. Skalpel II ćwiczę od początku lutego z tygodniową przerwą i póki co nie powiem za dużo o efektach. Powiem tyle że ten trening to dla mnie taka rozgrzewka czuje po nim niedosyt :p
 • awatar Maffion: robiłaś może trening ewy TURBO ? :) Jakie efekty po tym skalpel II? Wytrwałości jutro! :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Kilka pomysłów na ćwiczenia, które możecie w dowolny sposób łączyć I oczywiście wykonywać więcej powtórzeń niż na filmiku!

Dziś ćwiczenia na macie:
Pozdrawiam
A.
 

 
Krótka rozgrzewka a później:

- 20 minut bieganiaplus Ewka seria z gwiazdami ćwiczenia z Olą i Karoliną

Pozdrawiam
A.
 • awatar Fit.Live.: @Zołza ^^: Nie ma co zazdrościć, tylko zacząć biegać :) Jesienią biegałam, później tłumaczyłam sobie że mróz, że śnieg. Teraz nie przeszkadza ani śnieg ani mróź tylko biegam. Polecam ;)
 • awatar Zołza ^^: zazdroszcze biegania!
 • awatar ♥ Mia ♥: ja już po ćwiczeniach :P ale te filmiki z Mel też u mnie były :D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
O tej Pani usłyszałam dopiero kiedy zaczęła odwiedzać polskie programy śniadaniowe. Za wielką wodą od jakiegoś czasu odnosi wielki sukces.

Tu możecie trochę posłuchać o jej początkach:


A tu kilka pomysłów na ćwiczenia:I jak wam się podoba?

A.
 

 


Dziś seria z Olą


Do tego 30 minut biegania w zimowej aurze Cudowne uczucie
 

 
Swoją przygodę z Ewka rozpoczęłam wraz z pierwszą wydaną płytą.Przypadła mi ona średnio do gustu ale ćwiczyłam z nią w dni, w które nie miałam zajęć zumby. Po jakimś czasie zrezygnowałam z zajęć z
zumby, ponieważ stały się monotonne ale też miałam już samozaparcie, więc stwierdziłam, że po co przepłacać W tym czasie wyszła druga
płyta Ewki i ta już mi się spodobała bo potrzeba było na jej przejście, większej energii. Wraz z kolejnymi wydaniami płyt,zakupywałam je z ciekawością co tam znajdę. Teraz jestem posiadaczką 5 płyt Ewki.Najbardziej lubię treningi z gwiazdami i płytę którą Ewa wydała już bez Shapea.Jednak wraz z kolejnymi miesiącami łączę ćwiczenia Ewki z ćwiczeniami
z YouToba, stepperem i twisterem. I czuję się wciągana w to coraz
bardziej!!

Póki co ćwiczę średnio 5 razy w tygodniu po godzinie Pewnie wraz z wiosną dojdzie do tego bieganie, rower, rolki- już na to czekam!!

A.
 

 plus Ewka trening z gwiazdami seria z Karoliną

A.
 

 
Czy słyszała któraś z was o Ruth Field i jej książce "Run Fat Bitch Run"?


Autorka w swojej książce proponuje kilka rad na początek, które mają zachęcić Cię do biegania. Uważam, że te rady mimo iż może trochę mało przyjemne, są świetną motywacją do zmian.

Co na początek?

"Obu­dziw­szy się rano, pisze Field, roz­bierz się i znajdź duże lu­stro, z ja­snym oświe­tle­niem. Nie bierz prysz­ni­ca, nie rób ma­ki­ja­żu ani nie wcią­gaj brzu­cha. Po pro­stu patrz."

Autorka artykułu o Field wykonała to zadanie. Oto jej wrażnia: "Widok wał­ków i zwi­sów nie­zmier­nie mnie przy­gnę­bił. Na­stęp­nie, zanim włą­czy­łam in­stynk­tow­ny me­cha­nizm za­prze­cze­nia ("Nie jest tak źle; a pa­mię­tasz jak fa­tal­nie Kate Moss wy­glą­da­ła na por­tre­cie Lu­cia­na Freu­da?" prze­szłam do dru­giej czę­ści ćwi­cze­nia. - Ty tłu­sta krowo - po­wie­dzia­łam gło­śno sama do sie­bie. I jesz­cze raz, gło­śniej: - Ty tłu­sta krowo."

Osobiście uważam, że takie ćwiczenie na początek może być dość drastyczne i dołujące. Jednak efekty jakie przyniesie są takie jakie powinny być. Czasem takie drastyczne początki są potrzebne.

Co wy na to?

Całość artykułu: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/fitness/zamiast-diety-jogging/ttflc

A.
 • awatar Zołza ^^: dla mocnych nerwów, ale co prawda o prawda, nie ma co się oszukiwac!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Dziś dwa zestawy z YouTube:Do tego ćwiczenia Ewy (trening z gwiazdami z Karoliną) plus 15 minut steppera

A.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Tre­ning Ugi, wodna zumba czy tenis w wer­sji car­dio - to naj­go­ręt­sze no­wo­ści z klu­bów fit­ness. W se­zo­nie wio­sen­nym tren­dy będą też roz­grze­wa­ją­ce za­ję­cia pi­la­tes.


Jedną z no­wo­ści w klu­bach fit­ness są za­ję­cia Ugi. To pół­go­dzin­ny tre­ning, który łączy w sobie m.​in.: ćwi­cze­nia si­ło­we i car­dio. Ćwi­cze­nia kon­cen­tru­ją się na spe­cjal­nej piłce, na któ­rej można sta­nąć, uklęk­nąć lub usiąść. Jed­no­cze­śnie może ona słu­żyć, jako ob­cią­że­nie przy za­ję­ciach si­ło­wych, które po­pra­wia­ją kon­dy­cję, gib­kość, siłę i rów­no­wa­gę.

Roz­grze­wa­ją­ce za­ję­cia pi­la­tes mają szan­sę za­stą­pić hot jogę, czyli ćwi­cze­nia jogi wy­ko­ny­wa­ne w roz­grza­nym do wy­so­kiej tem­pe­ra­tu­ry po­miesz­cze­niu. Po­dob­na for­mu­ła ćwi­czeń zo­sta­ła wy­ko­rzy­sta­na pod­czas tre­nin­gów pi­la­tes. Cho­dzi w nich nie tylko o to, żeby po­rząd­nie się spo­cić, ale rów­nież po­pra­wić ela­stycz­ność mię­śni.

Zumba świę­ci­ła trium­fy rok temu. Mi­ło­śnicz­ki tańca i do­brej za­ba­wy sztur­mo­wa­ły sale fit­ness, aby prze­ko­nać się co kryje ta ta­jem­ni­cza, eg­zo­tycz­nie brzmią­ca nazwa. W 2013 roku zumba prze­no­si się z sali fit­ness na basen. Ćwi­cze­nia w wo­dzie pod­no­szą efek­tyw­ność tego ta­necz­ne­go tre­nin­gu i tro­chę przy­wo­dzą na myśl im­pre­zy przy ba­se­nach w Miami.

Ko­lej­na no­wość to car­dio tenis. Jak za­pew­nia­ją in­struk­to­rzy pod­czas ta­kie­go go­dzin­ne­go tre­nin­gu można spa­lić nawet 600 ka­lo­rii. Ćwi­cze­nia ni­czym nie przy­po­mi­na­ją wiel­kosz­le­mo­wych roz­gry­wek, za to do­star­cza­ją wiele za­ba­wy. Te gru­po­we za­ję­cia, in­spi­ro­wa­ne ele­men­ta­mi te­ni­sa, w dużej mie­rze na­sta­wio­ne są na in­ten­syw­ny wy­si­łek. Co nie ozna­cza, że w ich trak­cie mi­ło­śni­cy tego spor­tu nie po­pra­wią swo­je­go fo­re­han­du czy bac­khan­du.

źródło: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/fitness/trening-ugi-najgoretszy-trend-wiosennego-sezonu/mjx4e

I co wy na takie nowości? Ja bym się skusiła na wodną zumbę

A.
 

 
**GODZINA**

Przy rozpoczynaniu przygody z ćwiczeniami warto ustalić godzinę w jakiej będziemy ćwiczyć. Jeśli możesz rano ustal, że zawsze np o 10 ćwiczysz, jeśli wolisz ćwiczyć wieczorem ustal godzinę wieczorną. Dodatkowo możesz nastawić przypominator w telefonie, aby przypomniał Ci że czas na ćwiczenia

Ja na ćwiczenia mam ustalną godzinę 19, a dodatkowo kiedy za oknem robi się cieplej i łatwiej mi się wstaje ćwiczę pół godzinki rano.


**KALENDARZ**

Kiedy już zaczniesz ćwiczyć warto zaznaczać w kalenadarzu dni w jakie ćwiczyliśmy. Z czasem sama będziesz chciała aby w kalendarzu było jak najwięcej wykreślonych dni

Mimo iż ćwiczenia weszły mi już w nawyk, nadal zaznaczam w swoim kalendarzu dni w jakie ćwiczyłam, zapisuję także czas ćwiczeń a na koniec miesiąca robię podsumowanie przećwiczonych dni i ilość minut. Takie coś motywuje mnie aby co miesiąc było więcej dni i minut.A.
 

 
Poniżej przedstawiam kanał YouTube FITAPPY 2 z ćwiczeniami na mięśnie brzucha. Znajdziecie tam podział na różny stopień zaawansowania a także ćwiczenia na piłce czy z użyciem ciężarków.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL1D825D22645D0DD6

Mnie najbardziej zachęcają te dwa zestawy:Pozdrawiam
A.
 

 
Przy rozpoczynaniu swojej przygody z ćwiczeniami, warto znać kilka sposobów motywacji, aby w chwili zwątpienia nie zrezygnować z ćwiczeń. W kilku postach przedstawię wam różne sposoby na motywowanie siebie.

**ZAJĘCIA GRUPOWE**U mnie pierwszym krokiem w stronę ćwiczeń, było wraz z koleżankami zapisanie się na zajęcia zumby. Dwa razy w tygodniu po godzinie. Wspólne ćwiczenia to świetna zabawa. Dodatkowo kiedy za coś płacimy rezygnacja z zajęć nie przychodzi tak łatwo. Jednak nim wykupicie karnet proponuję wybrać się na jedne zajęcia, aby się przekonać czy proponowane ćwiczenia są dla nas.

Teraz wśród zajęć grupowych prym wiedzie zumba, ale w klubach fintess znajdzciecie też wiele innych propozycji jak pilates, areobik, ćwiczenia na piłkach, joga. Więc jak widać dla każdego coś innego

A.
 

 
Oto zestaw ćwiczeń jaki dziś wykonałam. Ze względu na skreconą kostkę, ograniczyłam się do ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Seria z Karoliną od 32 minuty


Plus parę ćwiczeń na piłce:A na koniec:

Może któraś z was wypróbuje te ćwiczenia?
A.
 • awatar Zołza ^^: z Ewką dziś ćwiczę :D!
 • awatar Fit.Live.: @Bayorka: Mnie Mel b jakoś drażni :p Ja akurat ćwiczenia z Karoliną "męczę" bo zawsze mi się marzyły piękne mięśnie brzucha ;)
 • awatar Bayorka: ja jak zabieram sie za trening z gwiazdami to akurat zawsze opuszczam z karolina:D ale zeby ewa mi sie nie znudizla dodaje mel b:D
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (5) ›
 

 
Zawsze chciałam spróbować ćwiczyć PILATES, więc trochę o tym poczytałam, później rozpoczęłam poszukiwanie ćwiczeń.

Oto zestaw który bardzo mi się spodoba, składa się z 5 części, każda na inną partię ciała.


Miłego ćwiczenia
A.
 

 
Odnoszę wrażenie, że ostatnio w internecie, telewizji, na wielu blogach zapanowała moda na tzw. "Bycie fit!".
Dla każdego ten termin oznacza co innego, jednak głównie chodzi o to aby jeść zdrowo i dodatkowo do swojego życia wprowadzić aktywność fizyczną. Osobiście uważam, że taka moda na świadome, zdrowe jedzenie i propagowanie ćwiczeń, jest jedną z lepszych, jaka ostatnio zapanowała.Osobiście dopiero od niedawna wprowadzam nowe zasady w swoje życie. Co do aktywności fizycznej sprawia mi ona coraz większą radość i z każdym dniem chcę ćwiczyć więcej i próbować nowych dyscyplin. Co do zdrowego odżywia to różnie bywa, jeszcze od czasu do czasu sięgam po coś "niezdrowego". Jednak wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi i oczywiście wiadomo nie wolno pozwolić sobie na jedzenie kilogramów słodyczy, pizzy czy kebaba codziennie ale od czasu do czasu takie małe grzeszki nikomu nie zaszkodziły. Oczywiście z każdym dniem do swojego menu wprowadzam więcej warzyw i owoców, wody (zamiast słodkich napojów), orzechów, suszonych owoców, ryb, mniej tłustych produktów. Takie jedzenie sprawia, że mam więcej energii, poprawiła się też jakość mojej cery, a waga także wskazuje już inne cyferki. Myślę, że im szybciej zaczniemy wprowadzać zmiany, tym szybciej stanął się one naszym nawykiem.
Moje rady na początek :

1.Nie wprowadzaj zmian drastycznie- odmawianie wszystkiego co lubisz i zastąpienie całkiem innymi produktami sprawi,że efekcie końcowym na tej zmianie wytrzymasz dwa dni a po tych dwóch dniach rzucisz się na słodycze i resztę niezdrowego jedzenia.

2.Rezygnuj stopniowo - zamiast batonika zjedź owoc lub kilka orzechów. Gdy na początku odmówisz sobie w pierwszym tygodniu już jednego lub dwóch słodkich przekąsek i zobaczysz, ze dałaś radę z każdym kolejnym dniem wprowadzaj kolejny zamiennik niezdrowego na zdrowego.

3. Pij więcej wody- dość często zapominamy o piciu odpowiedniej ilości wody lub wypijamy szklanki słodkich napojów pełnych pustych kalorii i cukrów.- Wypij szklankę wody więcej niż dnia poprzedniego. Z każdym dniem wypijaj więcej aż samo wejdzie Ci to w nawyk. Nie lubisz pić "samej" wody, dodaj plasterek cytryny, listek mięty.

4. Więcej ruchu- zamiast jechać do sklepu autem, zrób sobie spacerek. Zamiast pojechać windą, wejdź po schodach. Umówiłaś się z przyjaciółką na ploteczki nie siedźcie w domu, idźcie na spacer, nawet nie zauważycie kiedy podczas rozmowy przejdziecie duży kawałek drogi. Małe zmiany na początek są dobre. Z czasem możesz zapisać się na ćwiczenia lub kupić płytę i ćwiczyć w domu. 5-10 minut ruchu więcej niż dnia poprzedniego to już sukces!

Powyżej przedstawiłam kilka, skrótowo przedstawionych rad z każdym kolejnym wpisem będę starała się je rozbudować i opisać dokładniej,a także podzielę się z wami moim własnych doświadczeniem.

A co dla was oznacza "bycie fit"? Czy także podążacie za tą modą?

A.
 • awatar em dżi ∞: Megaa blog :* wbij i zostaw ślad. :* Będę wdzięczna :D
 • awatar Fit.Live.: @Porcelanowa Lala: Zadowolenie z siebie to najważniejsze ;)
 • awatar Porcelanowa Lala: Ja chce być fit by czuć się swobodnie i być z siebie zadowolona :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Witam wszystkich serdecznie

Mam nadzieję, że będziecie tu chętnie zaglądać i czytać moje wypociny

Co tu znajdziecie:

- pomysły na ćwiczenia
- sposoby na samomotywowanie
- opis urządzeń do ćwiczeń
- nowinki sportowe z różnych sklepów

Z czasem pewnie jeszcze parę innych pomysłów się pojawi

Liczę również na wasze sugestie, propozycje co chcecie aby pojawiło się na blogu

Miłego czytania

A.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (7) ›